Бандурка з укулеле-сопрано BugsGear Adventure Travel

Бандурка з укулеле BugsGear Не можу не написати про знайомство з подорожньою бандуркою, перестроєною з укулеле-сопрано BugsGear Adventure Travel BL-BK Cobalt. Цей інструмент при ближчому контакті дає багато цікавих вражень від усього – матеріалу, звуку, конструкції та зовнішнього вигляду.

Інструменти фірми BugsGear нечасто зустрічаються в Україні, але дуже поширені за кордоном. Якщо судити з відгуків, модель Travel є чи не найбільш вдалою в їхньому доробку. Як і всі полікарбонатні інструменти, вона має цілком доступну ціну, але при цьому за оригінальністю, універсальністю і якістю звуку може змагатися із значно дорожчими зразками.

Для цієї моделі виробник жартома вживає ще й назву “Aqulele”, що дослівно означає “водолеле” :) – і акцентує на його водостійкості, себто придатності до байдаркових походів, відпочинку з дітьми біля води тощо. Ця властивість, та ще в поєднанні з дуже компактними розмірами, робить таке музичне звірятко справді незамінним у близькій і далекій дорозі. До речі, в комплекті з ним іде цілком пристойний чохол.

Отже, беремо інструмент у руки, дивимося й фотографуємо.

Читати далі »

30 квітня 2017   (оновлено 10.05.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, Бандурка-укулеле, Новини, Пристосовані   Автори:                

Михайло ЛИСЕНКО-ДНІСТРОВСЬКИЙ – майстер музичних інструментів

Михайло Лисенко-Дністровський [26.03.1929–12.02.1990]
Диригент, композитор, му­зикознавець, педагог; розробник конструкції оркестрових кобз. Кандидат мистецтвознавства (1977). Заслужений діяч мистецтв УРСР.

Михайло Васильович Лисенко-Дністровський народився 26 березня 1929 року в Харкові. Закінчив Львівську консерваторію (1960), клас диригування О.Лобанова, балалайки й баяна – Г.Казакова, композиції – Є.Козака. 1949–53 – диригент військового оркестру. У 1960-х рр. – голова Рівнененської обласної асоціації композиторів. Викладав у музичних закладах Львова, Кременця Тернопільскої обл., Тернополя; водночас від 1967 співпрацював із Тернопільським музично-драматичним театром. Від 1973 – у Рівненському інституті культури: від 1978 – доцент. Автор інструментальних творів, критико-публіцистичних статей і рецензій в українській та російській музичній періодиці.

Читати далі »

18 жовтня 2016   (оновлено 21.04.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, Майстрування                  

Юлій ЗБАНДУТ – майстер музичних інструментів

Юлій Збандут [22.10.1942 – 17.01.2011]
Майстер з виготовлення народних музичних інструментів, композитор. Дипломант Всеукраїнського телевізійного конкурсу “Сонячні кларнети” (1976).

Юлій Федорович Збандут народився у Росії, в с.Камелик Саратовської обл. Закінчив Артемівське музичне училище (Донецька обл., 1961 рік, клас диригування). Відтоді – артист Харківської філармонії; 1982–84 – музичний редактор Черкаської філармонії; 1984–90 – викладач Черкаської музичної школи №1; 1990–92 – майстер з виготовлення народних інструментів музично-виробничого центру “Культура” (Київ).

Створив низку пісень на слова відомих поетів, зокрема Ліни Костенко, Бориса Олійника, Миколи Вінграновського, Василя Герасим’юка.

Читати далі »

11 вересня 2015   (оновлено 21.04.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, Майстрування                  

Микола ПРОКОПЕНКО – майстер музичних інструментів

Микола Прокопенко [01.04.1918 – 26.10.1992]
Конструктор та дослідник українських музичних інструментів, музикант-гітарист, диригент.

Микола Антонович Прокопенко народився у с.Боярка (Будаївка) під Києвом. Навчався в Київському залізничному електротехнікумі (1938) та Київському музичному училищі. Протягом 1939-1945 років працював солістом та хормейстером Ансамблю пісні й танцю прикордонних військ БРСР. Нагороджений орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня.

У 1940 році разом з К.М.Смагою став першим студентом класу гітари М.М.Геліса в Київській консерваторії, яку закінчив у 1949 році (диригування – Ю.І.Тарнопольський), а потім продовжив навчатися там само на кафедрі оперно-симфонічного диригування в класах Н.Г.Рахліна і М.М.Каннерштейна.

Читати далі »

31 серпня 2015   (оновлено 21.04.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, Майстрування                  

Іван СКЛЯР – майстер музичних інструментів

Іван Скляр [12.02.1906 – 26.10.1970]
Бандурист, майстер музичних інструментів.

Іван Михайлович Скляр народився у м.Миргород Полтавської обл. в родині столяра. Навчався в церковно-парафіяльній школі. Змалку любив малювати, писати вірші, співав у церковному хорі. В юнацькому віці виготовив першу бандуру на 8 басів, 23 приструнки; організував “Селянську капелу бандуристів ім.Т.Шевченка” і тривалий час керував нею.

1943 р. частина бандуристів цієї капели увійшли до українського народного хору Григорія Верьовки, де І.Скляр став концертмейстером групи бандур. У 1950-1956 рр. він керує інструментальним ансамблем народного хору. Під опікою видатного хормейстера Г.Г.Верьовки вивчає теорію музики.

У тісній співпраці з педагогами-бандуристами Київської консерваторії (зокрема С.Баштаном) та високопрофесійними бандуристами Державної капели бандуристів України І.Скляр cконструював концертну хроматичну бандуру з механікою переключення тональностей. Бандура Скляра – високотехнічний академічний інструмент з багатим тембром і глибоким насиченим звуком.

Читати далі »

31 серпня 2015   (оновлено 21.04.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, Майстрування                  

Василь ЗУЛЯК – майстер музичних інструментів

Василь Зуляк [19.08.1921 – 20.07.1992]
Виконавець на народних музичних інструментах, майстер з виготовлення, реставрації, реконструкції та вдосконалення українських народних музичних інструментів.

Василь Олександрович Зуляк народився у с.Гермаківка, нині Борщівського р-ну Тернопільської обл. Заслужений працівник культури УРСР (1966). Музичну освіту здобув приватно у місцевих скрипалів Я.Яреми та Гефнера. Грі на народних інструментах навчався у А.Маличка, майстерності з виготовлення музичних інструментів – у Г.Каськуна.

Був завідувачем клубу у Гермаківці (1939–40); директором (1940–41) та художнім керівником (1948–68) Будинку культури у Мельниці-Подільській. Засновник, керівник і диригент одного з перших повоєнних оркестрів українських народних інструментів (1948). 1959 року В.Зуляк організував і очолив у смт Мельниця-Подільська Тернопільської області експериментальну майстерню з виготовлення народних музичних інструментів.

Читати далі »

31 серпня 2015   (оновлено 21.04.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, Майстрування                  

Що таке бандурка

Бандурка. 19 ст. Бандурка – невеличкий струнний інструмент мажорного строю, традиційний для України. Його зображення можна бачити на народних картинах “Козак Мамай”. Форма й розміри бандурки, навіть кількість струн, можуть бути різними. Але народний стрій і легкість в опануванні роблять її сьогодні унікальною й незамінною для нас.

Бандурка Історично зафіксований музичний інструмент з цією назвою зберігався в побуті українських поселенців на території Російської Федерації протягом 18-го – поч. 20-го століть. Він був розповсюджений у північних районах Уралу, Вятській губернії, Західному Сибіру, Республіці Комі. Інструменти такої форми та розмірів знаходимо також на давніх “Мамаях”, датованих початком 19-го століття. Але в Україні протягом 19-го століття інструмент помалу “розчинився” у новіших загальнодоступних формах – семиструнній гітарі та 3-4-струнній балабайці, які мали той самий стрій.

Читати далі »

13 червня 2015   (оновлено 22.04.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, Давні, Новини                  

Назар БОЖИНСЬКИЙ – майстер музичних інструментів

Назар Божинський Архітектор, кобзар, лірник, торбаніст, громадський діяч, художник, доцент кафедри урбаністики Харківського національного університету будівництва та архітектури.

Закінчив ХНУБА (2007). Кобзарську школу почав опановувати з 2001 р. в Костя Черемського, Віктора Мішалова, на кобзі – у Тараса Компаніченка, на лірі – у Олеся Саніна. Лауреат першої премії конкурсу “Червона Рута – 2013” (Київ) за напрямком “кобзарсько-лірницьке виконавство”. Провадить дослідження з питань народної архітектури, історії кобзарства та традицій народної культури.

Автор наукових праць про народну архітектуру Східної України. Кандидат архітектури. Майстер старосвітських бандур, кобз, лір та інших народніх інструментів. Сотник Харківської пластунської сотні Чорних Запорожців, член Харківського кобзарського цеху.

На сайті:

 

5 червня 2015   (оновлено 21.04.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, Майстрування                  

Бандурка з триструнної домри-альта

Триструнна домра-альт Днями вдалося надбати те, чого давно бракувало, – триструнну домру-альт фабричного виробу, – і нарешті оцінити бандуркові можливості оркестрових інструментів альтового розміру.

Це досить рідкісний в наших широтах інструмент. За віднайдення його і дбайливе збереження дякуємо п.Олександрові Грищенку з Апостолового!

Отже, що це таке – триструнна домра-альт, і чого від неї можна чекати, якщо хотіти собі таку бандурку?

Читати далі »

4 грудня 2016   (оновлено 04.12.2016)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, АУДІО, Бандурка-домра, Новини, Пристосовані, Ремонт   Автори:                

Ігор Шрамко про бандурку: текст 1970-х років

Козак Мамай. І пол.19 ст. Ручні баси. 19 ст.

За публікацією: Ігор ШРАМКО. Українські народні музичні інструменти в Музеї народної архітектури та побуту УРСР [Фрагмент статті] / Традиційна бандура: минуле, сучасне, майбутнє // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. – Київ: НЦНК “Музей Івана Гончара”, 2016. – С.199-214.

Пропонована стаття – ґрунтовний огляд збірки музичних інструментів Національного музею народної архітектури та побуту України – написана у 1970-ті роки, але нині офіційно публікується вперше. Її автор, Ігор Костянтинович ШРАМКО [1938–2010] протягом тривалого часу збирав і опрацьовував цю колекцію. Скорочення оригінального тексту пов’язані з неактуальністю на сьогодні радянських ідеологічних реалій; також через брак місця в цій публікації довелося обминути увагою духові інструменти музейної збірки. Виділення в тексті зроблені нами.

Читати далі »

29 листопада 2016   (оновлено 20.02.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, Давні, Новини, СТАТТІ   Автори:                
Сторінка12345