На цьому сайті зібрані окремі історичні та практичні відомості про традиційний український інструмент – бандурку, або мамаївську кобзу. А хто захоче спробувати грати – знайде тут для себе мелодії, ноти, акорди, таби і навчальні відео: фільтрований пошук матеріалів є в бічній панелі на кожній сторінці сайту.
Бандурка – дуже зручний і легкий для опанування музичний інструмент. За нього можна братися без жодної музичної освіти чи практики – все, що зіграєте, буде музика :) . І роздобути його теж нескладно – про це більше тут:
У основному зображенні сайту на головній сторінці використані:
- Народна картина “Грицько Запорожець”. Поч.19 ст. Походження невідоме. Національний музей у Львові ім. А. Шептицького, Ж-193. За виданням: Козак Мамай. Феномен одного образу та спроба прочитання його “ідентифікаційного коду”: Альбом / Автор дослідж. С.Бушак. – Київ: Родовід, 2008. – С.208.
- Кобза. 1961 р. Майстер Василь Зуляк. Тернопільська обл., м.Мельниця-Подільська. Національний музей народної архітектури та побуту України, МІ-312.
- Кобза. 1970-ті рр. Майстер Микола Прокопенко, м.Київ. Національний музей народної архітектури та побуту України, МІ-489.
- Кобза-бандурка. 2011 р. Майстер Назар Божинський, м.Харків.
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:
Проект bandurka.etnoua.info є некомерційним. Усі публікації подаються на сайті виключно для некомерційного використання (з метою їх популяризації).
Усі права на матеріали належать їх власникам, і на сайті представлені, оскільки знаходяться у відкритому публічному доступі мережі Інтернет.
За наявності заперечень щодо використання тих чи інших об’єктів авторського права, прохання направляти обґрунтовані заперечення на адресу: bandurka@gmail.com.
При передруку та використанні матеріалів зазначте, будь-ласка, джерело – bandurka.etnoua.info.