Бандурка з укулеле-сопрано BugsGear Adventure Travel

Бандурка з укулеле BugsGear Не можу не написати про знайомство з подорожньою бандуркою, перестроєною з укулеле-сопрано BugsGear Adventure Travel BL-BK Cobalt. Цей інструмент при ближчому контакті дає багато цікавих вражень від усього – матеріалу, звуку, конструкції та зовнішнього вигляду.

Інструменти фірми BugsGear нечасто зустрічаються в Україні, але дуже поширені за кордоном. Якщо судити з відгуків, модель Travel є чи не найбільш вдалою в їхньому доробку. Як і всі полікарбонатні інструменти, вона має цілком доступну ціну, але при цьому за оригінальністю, універсальністю і якістю звуку може змагатися із значно дорожчими зразками.

Для цієї моделі виробник жартома вживає ще й назву “Aqulele”, що дослівно означає “водолеле” :) – і акцентує на його водостійкості, себто придатності до байдаркових походів, відпочинку з дітьми біля води тощо. Ця властивість, та ще в поєднанні з дуже компактними розмірами, робить таке музичне звірятко справді незамінним у близькій і далекій дорозі. До речі, в комплекті з ним іде цілком пристойний чохол.

Отже, беремо інструмент у руки, дивимося й фотографуємо.

Бандурка з різних боків Розміри:
  загальна довжина = 52,5 см;
  ширина корпусу = 17,5 см;
  товщина корпусу (без струн) = 6,7 см;
  мензура = 35,3 см.

Одразу впадає в око несиметричне розміщення голосника: інструмент ніби “підморгує”. Це функційно виправдано: при габаритах звичайного укулеле-сопрано така модель має аж (!) 18 ладів замість звичних 12-ти (хоч останні чотири тут і вкорочені). Приємно також, що є виріз корпусу для легшого доступу до них.

Матеріал, з якого відлито інструмент, помітно щільніший, важчий порівняно з полікарбонатом Korala PUC-20. Звукові це не шкодить: тембр видається ближчим до дерев’яного. Та й ця трошки більша масивність дає відчуття надійності інструмента в руках. Його справді не страшно дати бавитися малій дитині.

Усередині корпуса видно литу з полікарбонату подобу пружин. На підструннику оригінально і зручно кріпляться струни, але рухомої кобилочки для регулювання висоти струн тут немає. Втім, регулювати нічого й не треба – струни стоять низько, грати легко. Кілочки якісні й красиві.

Перестроювання інструмента стандартне: замість четвертої струни ставимо четверту нейлонову гітарну – маємо бас; звільнена укулельна струна переходить на місце першої – і бандурка готова. Як завжди, я ще додаю котушку для ремінця, сам ремінець і медіатор із коробочкою.

“Рідні” струни виявилися зовсім непогані: пристойно звучать і під пальцями, й під медіатором – як перебір, так і бій. Приклад ліричної мелодії – Повій, вітре, на Вкраїну:

mp3

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Кольори BugsGear Travel Нинішня лінійка BugsGear Travel має кілька кольорових версій – див. фото: є з чого вибирати при нагоді.

Отже, плюси цього інструмента:

 • якість виготовлення;
 • оригінальний дизайн;
 • приємний звук;
 • 18 ладів і легкий доступ до них;
 • низьке розташування струн – притискаються без зусилля;
 • невеликі розміри – добре стає в рюкзак;
 • витривалість, водостійкість, погодостійкість;
 • можливість обрати колір до вподоби;
 • доступна ціна.

 
Мінуси? Ммм… до чого б тут доколупатись?

 • не-дерев’яність – це мінус для професіоналів та шанувальників природнього матеріалу;
 • зрізані чотири останні лади – може, комусь теж важливо;
 • обмежена можливість придбання в Україні – принаймні, поки що :)

 
Висновок: добра річ на всяку пригоду і нагоду – особливо для тих, хто любить носити музику з собою. Рекомендуємо!

30 квітня 2017   (оновлено 20.06.2017)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, АУДІО, Бандурка-укулеле, Новини, Пристосовані   Автори:                
Навігація

Попередня публікація: ←