Бандурка з укулеле-концерт Korala PUC-20 – музичний полікарбонат!

Бандурки з укулеле Korala PUC-20 Кілька місяців тому трапилася в І-неті інформація про укулельки з полікарбонату. А поруч – несподівано добрі відгуки… І, хоч я в усьому ціную природність та екологічність, захотілося спробувати, з чим його їдять.

Знавці розповідають, що в Канаді вже давно експериментували з академічними бандурами, у яких робили верхняк дерев’яний, а спідняк полікарбонатний. Нібито виходять недорогі, та й звучать непогано. Але мені чути-бачити не доводилося. Отже, знаходжу магазин, у якому є укулеле Korala PUC-20, і йду на розглядини.

Як тільки інструмент потрапив у руки – піти без нього вже не стало сили! :) А чому – зараз розкажу.

…Одразу приємно відчувається в руках концертний розмір інструмента – якраз “золота середина” для дорослих рук, щоб ставити бандуркові акорди. Втім, дитині теж буде досить зручно.

Перестроювання укулеле на бандурку для нас уже звичне: замість четвертої тонкої струни ставимо четверту нейлонову гітарну. На цьому можна й зупинитися; хоч, якщо бути прискіпливим, можна поміняти першу струну на щойно звільнену укулельну четверту – вона трохи товща. У мене знайшлися червоні струни Aquila Red Series Banjo Uke – з ними бандурка, безперечно, ще покращала. Строїмо інструмент у ля мажор.

Укулеле-концерт Korala PUC-20 різних кольорів Розміри:
  загальна довжина = 60,5 см;
  ширина корпусу = 19,3 см;
  товщина корпусу (без струн) = 7,2 см;
  мензура = 38 см.

Такі укулеле продаються різних кольорів – і виглядають вони справді “пластиково”, навіть дещо по-дитячому. Це стосується всіх, окрім хіба чорного. Але перші ж видобуті звуки дивують глибиною і приємним м’яким тембром.

Так, цей звук не “дерев’яний” – але він справляє дивне враження, безумовно позитивне. Він якийсь… заспокійливий.

Ой під вишнею, під черешнею:

mp3

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Як з’ясувалося згодом, помірна тиха гра на цьому інструменті вночі не заважає спати родичам і сусідам – це неймовірно! Тварини – коти й собаки – охоче сидять побіля самих струн, навіть якщо грати голосно; при дерев’яних інструментах частіше втікають. Але найцікавіше було випробування сприйняттям хронічно знервованої людини – я маю колегу, у якого буквально алергія на звучання всіх без винятку струнних інструментів. А на цій бандурці мені дозволено грати в його присутності скільки завгодно! ))

Дуже гарний густий звук стає від пластикового медіатора. Я беру для нейлонових струн товстий, 1,5-3 мм, ось як тут – Ой гай, мати, гай:

mp3

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

І ще одна цікава особливість звучання помітна, якщо грати боєм. При ударі нігтями по струнах з’являється призвук, трохи схожий на перкусійну щітку; в дерев’яних інструментах цього нема. Приклад – Од Києва до Лубен:

mp3

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Бандурка з укулеле Korala PUC-20-OR Ще що впадає в око – витривалість конструкції. Адже дерев’яні інструменти чутливі до перепадів вологості й температури, легко б’ються – про все це, маючи таку бандурку, можна забути. Вона невибаглива, і в легкій торбі за плечима зовсім не відчувається: можна навіть сісти на неї ненароком – причому без жодних для неї наслідків! )))

Зручно мати на інструменті ремінець – тут він встановлюється дуже просто. Спеціальну детальку, схожу на маленьку котушку, нанизану на саморіз (англійською вона зветься strap pin) можна купити в музичному магазині. Спочатку нетовстим шилом прокручуємо дірочку в боковинці бандурки знизу; потім туди добре заходить саморіз із шкірзамною прокладкою та “котушкою”. На неї вже чіпляємо, що сподобається…

Укулеле Korala PUC-20-BK Гриф – теж лита конструкція, разом із ладами. Ніщо не стирчить і не бряжчить. При потребі можна трошки підняти чи опустити струни над грифом – біла кобилочка легко виймається з підструнника. Під неї можна підкласти відрізок басової струни чи якусь тріску – або навпаки, підрізати кобилочку знизу чи замінити іншою. Тому на цій бандурці грати легко – навіть для малої дитини; мозолів на лівій руці просто не буває.

Було приємно знайти тут легкий доступ до ладів після 12-го – а разом їх 18! – і якісне звучання струн у цьому регістрі.

Ну і, зрештою, ціна – очевидно, собівартість такого литого інструмента набагато нижча, аніж дерев’яного, тому й продають його зазвичай за ціною близько 30 доларів, залежно від магазину. Безперечно, співвідношення ціна/якість тут значно краще, ніж у дерев’яних аналогів.

До речі, існують ще подібні моделі – Korala PUC-30; на фото нижче їх можна роздивитися. Вони трохи дорожчі, бо мають принти на верхній деці. Більше ніякої різниці з Korala PUC-20 немає. За кордоном абсолютно аналогічні інструменти продаються також під брендом Vorson ABS Ukuleles: ціна співмірна, основні кольори збігаються, а принти, як на мене, більш вдалі. Відгуки про них також дуже добрі.

Отже, якщо говорити про аргументи “за” і “проти” такої бандурки, все разом виглядає так.

Плюси:

  • приємне звучання;
  • стійкість до атмосферних змін і механічних ушкоджень;
  • невелика вага;
  • низьке розташування струн – легко грати;
  • аж 18 ладів з легким доступом до всіх;
  • бюджетна ціна при справді добрій якості.

Мінуси:

  • “пластиковий”, “несерйозний” вигляд;
  • незвичний, не-дерев’яний тембр звуку.

Висновок: якщо Ви академічний музикант і хочете професійного рівня звучання – це не Ваш інструмент. Але якщо Вам потрібна подорожня бандурка товариської вдачі, яку можна зручно взяти з собою в байдарковий чи гірський похід, а також дати побавитись дитині, то полікарбонатна версія – це чудово!

На сьогодні таких бандурок через мої руки пройшло вже вісім; бракованих не бачила. Вони дуже добрі для навчання. Користувачі задоволені, діти в захваті; зі мною зараз часто подорожує чорна…
 

26 жовтня 2016   (оновлено 04.12.2016)   //   Категорії: ІНСТРУМЕНТИ, АУДІО, Бандурка-укулеле, Новини, ОГЛЯДИ, Пристосовані   Автори: