Микола ПУШКАР

Сайт Миколи Пушкаря Микола Олександрович Пушкар – музикант, імпровізатор і автор оригінальних пісень, які виконує під шестиструнну кобзу з торбановим строєм.

Цитати з різних джерел:

 • “Микола Пушкар, кобзар з-під Чигирина, автор унікальної системи гри на 6-струнній кобзі. Виконує українські народні пісні, а також російські, англійські та будь-які інші на замовлення. У репертуарі є твори “Бітлз”, гімн України, Канади та ін.
  Де не з’являється пан Микола Пушкар – навколо нього відразу збирається натовп охочих послухати його пісень чи просто подивитися на цього цікавого чоловіка.
  Ви також можете запросити пана Миколу на виступ… [youtube.com].
 • “Його можна зустріти у Черкасах на мистецькому вечорі і в Одесі на Привозі, у Чигирині на ярмарку, у Києві на Подолі, у Холодному Яру на козацьких розвагах… “Аби мені коня і шаблюку, — приказує, — тільки вітер і степ братами моїми б звались…”
  Чудовий інструмент, котрий виготовив Пушкареві його друг, Олег Шкурко, служить Миколі вірою і правдою. На кобзі він віртуозно виконує козацький марш і Гімн України, думи і балади, пісні і романси, найскладніші класичні композиції. Після того, каже, як винайшов новий стрій, обмежень для його кобзи немає. Звучить вона у руках Пушкаря немов оркестр” [2].
 • “Я раніше з гітарою їздив по всій Україні: промислові міста, Крим… Демонстрував свій стрій, якого ніхто не знав. Так ще декабристи грали, це так званий балалаєчний стрій. Мені його в Суботові показали, коли був малий.
  …Але я його змінив. Поєднав іспанську гітару й російську, і вони стали грати як одна. І тепер усе – від “Мурки” до гопака можна грати у трьох тональностях…
  …Поїхав би до Висоцького Володьки і сказав би: “Підтягни п’яту струну на півтону вище, і у тебе світ розвидниться”… [3].
 • “Його інструмент – це не просто так, це кобза з балалаєчним строєм – я так зрозуміла, три балалаєчні струни плюс баси…” [4].
 • “Народний співак Микола Пушкар і козацьку думу заспіває, і український рок зіграє!” [5].

 

Пісня “Сурми заграли”, слова і музика Миколи Шапошника, виконує Микола Пушкар – 26.09.2009, Київ, Будинок кіно (джерело; mp3):

 

На сайті:

Пісні у виконанні Миколи Пушкаря »

На YouTube:

Микола Пушкар – власний YouTube-канал »
 

Публікації в Інтернеті:

 1. Власний сайт Миколи Пушкаря: pushkar.musicua.org.
 2. Лідія Титаренко. Кобзар Пушкар із Суботова / Газ. Голос України. – №95(4095) – 2007. – 02 червня. – С.13. – pdf1, pdf2.
 3. Вікторія Кобиляцька. Чи буде у Суботові школа кобзарів? [Про Миколу Пушкаря]. – ХайВей. – highwait.ru – 02.03.2008. – pdf.
 4. Олена Білозерська. Поетична вечірка. – bilozerska.livejournal.com – 2009. – pdf.
 5. Микола Пушкар / Журн. Робінзон. – 2011. – №6. – pdf.