Петро ПРИСТУПОВ (ВАРСАВА)

Сайт Петра Приступова Композитор, радіожурналіст, виконавець на семиструнній кобзі і співак, у доробку якого понад 150 пісень на слова українських та зарубіжних поетів. Головним своїм мистецьким покликанням вважає написання пісень на вірші Григорія Сковороди. Його аудіоальбом “Сад Божественних пісень” (1974–2008) містить 30 віршованих текстів, більшість з яких покладена на музику самим виконавцем.

Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2011) всеукраїнських фестивалів авторської пісні “Оберіг” та “Білі вітрила”. З 2003 року мешкає у ФРН. Громадянин України.

Маючи святість у серці, а не показну набожність, навчаючи прикладом свого життя, а не зверхньо повчаючи, Григорій Сковорода саме та персона, яка потрібна сучасному українському суспільству: молоді, яка шукає шляхів власного розвитку; зрілим громадянам, які мають діяти, наслідуючи кращі приклади з національної історії; літнім людям, які найкращим підсумком життя мали б сягнути того небесного спокою, який відкрив у своєму серці світоч України – Григорій Сковорода.

Петро Приступов, “Світ думки людської”.

З 1981 року навчався майструванню та грі на реконструйованій семиструнній акомпануючій кобзі у автора реконструкції – майстра Миколи Прокопенка. Докладніше про це – у документальних фільмах “Кобзо моя…” (1989) та “Творчі зустрічі” (2010):


 

На сайті:

 

Видання та публікації в Інтернеті: